Strona główna Porady Pomoc Oferty Artykuły Regulamin Wszystko o seksie Sklep

Login:
Haslo:
lub kod SMS:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
i zostaw anons...

Jak otrzymać kod SMS?
Przeczytaj tutaj


Serwis jest nieczynnyJesteś 1047676-ą osobą
na tej witrynie
od października 2000r. !


  Forum    Chat    Kontakt  
 

Kim był Józef Smith
Autor: Dżentelmen
Joseph Smith Junior (urodzony 23 grudnia 1805 w Sharon w stanie Vermont - zmarł 27 czerwca 1844) charyzmatyczny założyciel i przywódca mormonów. Wyznawcy mormonizmu czczą go jako proroka i męczennika. W roku 1844 startował w wyborach na Prezydenta USA, z programem zniesienia niewolnictwa. Był pierwszym kandydatem zamordowanym podczas kampanii prezydenckiej. Zgodnie z doktryną mormonizmu, jako 14-letni chłopiec, modląc się doznał wizji religijnej, w której ukazał mu się Bóg i Jezus Chrystus, którzy przekazali mu, aby narazie nie przystępował do żadnego z kościołów i że zostanie powiadomiony póżniej co ma uczynić. Wg doktryny mormonizmu. ok. trzy lata później 21 września 1823r., a potem jeszcze raz 22 września ukazał mu się prorok Moroni, który wskazał mu, że na górze Cumorach znajdzie złote płytki z wyrytymi na nich inskrypcjami w języku reformowanym egipskim. Ich tekst, przetłumaczony przez Józefa Smitha, jak twierdził pod wpływem boskiego natchnienia, zawarł w Księdze Mormona. Księga Mormona została po raz pierwszy opublikowana 26 marca 1830 roku. W 6 kwietnia 1830 Józef Smith i jego pięciu przyjaciół założyli Kościół Chrystusa wkrótce nazwany Kościołem Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Józef Smith został jego przywódcą, aż do 27 czerwca 1844 kiedy został zamordowany w miejscowości Carthage (w stanie Illinois).


Religioznawca
2009-02-05 22:51:46
Mało kto wie,że Joseph Smith junior był też wolnomularzem ( masonem ) do ostatnich chwil życia. Gdy 38.letni Joseph uciekał przed swymi prześladowcami - niestety ucieczka nie powiodła się, prześladowcy go zamordowali - wołał; " Jestem synem Adama...jestem synem Adama." Ten zwrot był hasłem wolnomularzy w przypadku grożącego niebezpieczeństwa. Gdyby w tłumie znalazł się drugi wolnomularz - " syn Adama " winien swemu wsółbratu ppospieszyć z pomocą. Nikt Josephowi Smithowi z pomocą nie przybył. Zaznaczam wg mnie wolnomularze odegrali pozytywną rolę w społeczeństwach. Jeden z pierwszych prezydentów USA, Benjamin Franklin był wolnomularzem. Na banknocie 1. dolarowym jest wizerunek piramidy - symbolu wolnomularzy bawarskich. Nie jeden wśród tzw. " ojców założycieli" był wolnomularzem jak i masoni byli założycielami bądź współzałożycielami religii wyrosłych na bazie protestantyzmu. Piszę to tutaj bo Dżentelmen niejako pyta, choć nie stawia znaku po zdaniu; Kim był Józef Smith. Zapewne Joseph Smith junior był szczerym człowiekiem ale niestety i fanatycznym. Fanatyk ten spotkał na swej drodze życia jeszcze bardziej groźnych fanatyków, którzy go zamordowali. Dzieje XIX wiecznych mormonów to dzieje pełne dramatów i tragedii.

Teodozja
2009-02-27 19:54:42
Jedynie Biblia jest prawdziwym Słowem Bożym.Inne rzekomo natchnione księgi(Księga Mormona,Bhagavad Gita,i.t.p.)to literacko-heretyckie dzieła szatana.


Powrót do tematów FORUM


Dodaj swoją odpowiedź:
Imię/ksywa:
Treść:

Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski:
 
 


(C) 2000-2022 "Art-Z"
Wszelkie prawa zastrzeżone
[Strona główna]   [Porady]   [Pomoc]   [Oferty]   [Artykuły]   [Regulamin]   [Wszystko o seksie]
[Sklep]   [English version]   [Rejestracja]   [Napisz do nas]