Strona główna Porady Pomoc Oferty Artykuły Regulamin Wszystko o seksie Sklep

Login:
Haslo:
lub kod SMS:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
i zostaw anons...

Jak otrzymać kod SMS?
Przeczytaj tutaj


Serwis jest nieczynnyJesteś 1047676-ą osobą
na tej witrynie
od października 2000r. !


  Forum    Chat    Kontakt  
 

Walentynki
Autor: Nemezja
Macie jakieś romantyczne plany na jutrzejszy dzionek?... Bukiety z czerwonych róż dla ukochanych, kolacje przy świecach, serduszkowe pluszynki, etc?... W ogóle jaki macie stosunek do tego święta - czysta komercha czy miły dzień, całkowice poświęcony drugiej połówce? :)


Życzliwy
2005-02-14 08:08:01
Myślę, że wpierw należałoby zapytać macie kogo do kochania? Jesteście kochani i kochający? Ale fajnie, że zakładasz, że Ci ukochani już są. A czy Ty Nemezjo czyjesz się kochana i czy kochasz? Masz serdeuszkową pluszkę dla Ukochanego? No, dobrze, dobrze nie będę Cię już dalej o to pytał. Pewnie conajmniej paru Przyjaciół masz, a jest to Dzień i Przyjaciół nie tylko zakochanych, choć święty Walenty to patron umysłowo chorych a nie zakochanych, ani przyjaciół. Ale pisząc całkiem poważnie święta, świąteczne nastroje są ludziom niezbędne i były od zawsze. Potrzebne dla ducha i psychiki. Co do komercji! Nawet w czasach średniowiecznych gdzie ludzie byli bardziej podporządkowani i władzy świeckiej i kościelnej, a święta miały charakter głównie religijny, to też one miały charakter komercyjny, np. odpusty, podczas których urządzano jarmarki właśnie z okazji opustów lub święta patrona parafii, kraju. Np. słynny gdański jarmark dominikański. To że dziś idziemy do Tesco, Geant czy innego hipermarketu a dawniej szli nasi przodkowie do dominikanów na jarmark, czy na odpust urządzany przez franciszkanów i związany z tym jarmark - to tylko zmiana firm handlujących wykorzystujących okazje do gromadzenia pieniędzy. Zawsze przy każdym święcie był jest i będzie obecny bóg Mamon. Ale poprzez to przecież święta nie tracą na uroku, tak samo jest w krajach z przewagą ludności czy to buddyjskiej, hinduskiej, wyznawców islamu i u Żydów. Krąży , krąży złoty pieniądz, a my się bawimy. Rozważania te zakończę słowami wieszcza Adama z tytułu księgi " Pana Tadeusza "; KOCHAJMY SIĘ. Dodam do tego; zabawiajmy się dobrze, szczególnie przy okazji świątecznych, miłych dni i wydawajmy rozsądnie, ale i hojnie pieniądze na upominki dla tych , których kochamy. Wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek życzę wszystkim kochanym i kochającym, jak i zaprzyjaźnionym. Umysłowo chorym, którzy ponoć( wg. doktryny rzymskokatolickiej) są pod opieką św. Walentego także życzę wszystkiego najlepszego. Jako ciekawostkę podam, że w kościele farnym w Chełmnie nad Wisłą są przechowywane relikwie świętego Walentego. Serdecznie pozdrawiam. Życzliwy życzący i pozdrawiający walentynkowo

Nemezja
2005-02-14 09:37:19
Zakochani bardzo często zachowują się jak ludzie obłąkani... może dlatego św. Walenty objał ich swoim patronatem :) Racjonalne myślenie znika, liczy się tylko obiekt westchnień, wszystkie podziały na dobro/zło, zalety/wady, piękno/brzydotę znikają, bo kiedykolwiek nie zapytałbyś zakochanego o osobę, dla której stracił głowę, odpowie w samych superlatywach... itd. Zakochać się to znaczy tak pozytywnie ześwirować - całkiem przyjemna rzecz :)

Życzliwy
2005-02-14 10:46:59
Świętemu Walentemu ( o ile on był świętym ) poprostu przypisano patronat i nad chorymi umysłowo i nad zakochanymi. Prawdopodobnie między tymi dwiema grupami ludzi są pewne podobieństwa. W dużym stopniu przy zakochaniu, przy tym psychicznym stanie racjonalne myślenie znika, a w każdym bądź razie słabnie. No i udzielam ci droga forumowiczko, Nemezjo, której dawno na tym Forum nie było odpowiedzi mniej więcej po upływie 1 godziny i 9 minut. A więc aktywni na forum jesteśmy w tym samym czasie. Hej! Ślę pozdrowienia ciepłe. Życzliwy - cieszący się z Twojego tu powrotu

Nemezja
2005-02-14 11:17:01
Wieczór będzie zajęty, zatem trzeba było rano trochę postukać... a przy okazji powrócić tu, choćby na minutkę. Tu jest zawsze tak miło :) Ja też się cieszę, że wróciłam :) Pozdrawiam serduszkowato... bo to w końcu dzisiaj walentynki ;)

Życzliwy
2005-02-15 08:19:05
Mam nadzieję, że wieczór walentynkowy był radością i serdecznością wypełniony. Dziękuję za pozdrowienia serduszkowe i pozdrawiam powalentynkowo. Hej!


Powrót do tematów FORUM


Dodaj swoją odpowiedź:
Imię/ksywa:
Treść:

Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski:
 
 


(C) 2000-2022 "Art-Z"
Wszelkie prawa zastrzeżone
[Strona główna]   [Porady]   [Pomoc]   [Oferty]   [Artykuły]   [Regulamin]   [Wszystko o seksie]
[Sklep]   [English version]   [Rejestracja]   [Napisz do nas]