Strona główna Porady Pomoc Oferty Artykuły Regulamin Wszystko o seksie Sklep

Login:
Haslo:
lub kod SMS:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
i zostaw anons...

Jak otrzymać kod SMS?
Przeczytaj tutaj


Serwis jest nieczynnyJesteś 1047676-ą osobą
na tej witrynie
od października 2000r. !


  Forum    Chat    Kontakt  
 

PRAWDA CZY FAŁSZ ? FAKT CZY FIKCJA?
Autor: Myśliciel
Paulo Coelho stwierdził; " Każda ziemska istota, cokolwiek by czyniła odgrywa zawsze główną rolę w dziejach świata. Oczywiście nic o tym nie wiedząc." Co Wy Drodzy Forumowicze o tej myśli Paulo Coelho sądzicie? Prawda to czy fałsz? Fakt czy fikcja?...Czekam na Wasze odpowiedzi.


Myśliciel
2005-05-05 22:49:46
Pewnie masz na myśli " Alchemika ", pisanego przez " ch", a nie " h ". Chyba przed Kartezjuszem ludzie też rozumieli, że istnieją? Myślę, że tego akurat Kartezjusz dowodzić nie potrzebował. Sam duch słów Paulo Coelho niewątpliwie jest piekny i wartość człowieka jest jak słusznie Bursztynko piszesz niepomierna. Ale nie zgadzam się z Paulo Coelho, że każda ziemska istota odgrywa zawsze g ł ó w n ą rolę w dziejach świata, bo kto w takim razie odgrywa role drugo - i trzeciorzędne? Jeśli jest rola główna to przecież są i role podrzędne. O tym zacny Paulo Coelho milczy. Myślę, że wszyscy istniejący i wszystko co dzieje się w Kosmosie są równie ważni / jest równie ważne bądź równie nieważni i równie nieważne. Dlatego nie ma potrzeby stopniowania ról i zarazem pisania tylko o roli głównej. Tobie Ambero jako pierwszej odpowiadającej dziękuję za tę odpowiedź i życzę dobrej nocy z miłymi snami. M.

Myśliciel
2005-05-05 22:53:54
Czekam na kolejne odpowiedzi / wypowiedzi, również w postaci fraszki... A teraz mówię, czy raczej piszę; Dobranoc...Myśliciel nocną porą

Ambera
2005-05-06 07:55:13
Najmocniej przepraszam, za karygodny i niewybaczalny błąd :P-wrodzony analfabetyzm:/ Otóż uważam, Drogi Myslicielu, że jeśli czlowiek odgrywa role pierwszorzędną i mam tu na myśli kazdego człowieka, to inne, jesliby takie istniały obsadzone byłyby przez inne istoty żyjące na tym świecie... Rosliny, Zwierzęta. Choc ja sądze, że tak owe role drugolpniwe czy trzecioplanowe nie istnieją, bo świat jest dla ludzi i wszystko co istnieje jest dla nas, a my dla nich. Razem Tworzymy jedną, całośc odgrywającą najważniejszą rolę - rolę świata, rolę życia. Nie wydaje mi się nawet konieczne takie rozdzielanie ról, mi nie zależy na pierwszorzędnej roli, nie uganiam sie za sławą, modą, czy ludzmi i bodajby zwierzętabyły ważniejsze ode mnie, ja mam własne sumienie. Zyjmy w zgodzie dla Najwyższego.

Myśliciel
2005-05-06 15:44:44
Ambero przeproszenienie przyjąłem. Wielu mogło popełnić ten / taki błąd. He, he, he... To jest błąd wybaczalny i wcale niekarygodny. Wszystkie błędy wybaczyć można. Co do myśli Paulo Coelho zważ, że nie napisał on człowiek, tylko " Każda ziemska istota...". Ziemską istotą może być też zwierzę, tak naprawdę istota to ktoś lub coś co istnieje , co ma swój osobniczy byt. Czy świat jest dla ludzi ? Tak , ale i człowiek jest dla świata. Co więcej i świat jest dla zwierząt, roślin , bakterii i drobnoustojów. A one dla niego. I te wszystkie żywe organizmy są dla świata. Przypomina mi się to co twierdzą mistycy hebrajscy i czego naucza się w judaizmie; " Człowiek jest dla Tory, ale i Tora jest dla człowieka." Możnaby te twierdzenie sparafrazować i rzec ; " Świat jest dla człowieka, ale i człowiek jest dla świata." No, ale jeżeli mamy rolę najważniejszą to przecież stopniujemy. Są z tego wynika role; ważna, ważniejsza i najważniejsza. Pamiętasz choćby tytuł książki dla młodzieży " Wielka, większa i największa..."? Określanie Boga ( Stwórcy ) Najwyższym też jest nieco nieporęczne, bo może sugerować, że jest Bóg wysoki, Bóg wyższy i ten Najwyższy. A może to tylko są niuanse słowne? I w gruncie rzeczy nie ma o co " kopi kruszyć ". Prezentujemy częściowo podobne , a częściowo inne poglądy i o to przecież na każdym forum, także tym forum chodzi. Baaardzooo dziękuję Ci za udzielenie mi odpowiedzi. M. PS Myślę, że egzaminów maturalnych w tym roku nie składasz.

Ambera
2005-05-06 23:05:06
myslisz, że ogzaminów maturalnych JUZ czy JESZCZE w tym roku nie składam? pozdrawiam:)

Myśliciel
2005-05-07 17:12:53
Oczywiście jeszcze w tym roku nie składasz. Może będziesz składać w przyszłym? Nie odbieram Ciebie jako tej dziewczyny , która jest już po maturze. Ciepło, majowo pozdrawiam i liczę na kolejne pisanie Twoje. Lubię czytać Twoje Bursztynko wypowiedzi i na nie odpowiadać. Hej! W niedzielę wybierz się na spacer. M.

Ambera
2005-06-05 22:53:54
Kazdy odgrywa role glowna w swoim świecie a postacie drugo i trzecioplanowe to na codzien spotykani ludzie ktorzy tez sa bohaterami, ale w swoich swiatach. Tak ja to dziś rozumiem :)

Myśliciel
2005-06-06 06:59:19
W pełni się z Tobą, z Twoją ostatnią, powyższą wypowiedzią zgadzam. Właśnie tak dokładnie jest jak piszesz. Serdecznie pozdrawiam Ciebie i innych zaglądających na to Forum, na tę stronę. M.


Powrót do tematów FORUM


Dodaj swoją odpowiedź:
Imię/ksywa:
Treść:

Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski:
 
 


(C) 2000-2022 "Art-Z"
Wszelkie prawa zastrzeżone
[Strona główna]   [Porady]   [Pomoc]   [Oferty]   [Artykuły]   [Regulamin]   [Wszystko o seksie]
[Sklep]   [English version]   [Rejestracja]   [Napisz do nas]