Strona główna Porady Pomoc Oferty Artykuły Regulamin Wszystko o seksie Sklep

Login:
Haslo:
lub kod SMS:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
i zostaw anons...

Jak otrzymać kod SMS?
Przeczytaj tutaj


Serwis jest nieczynnyJesteś 1047665-ą osobą
na tej witrynie
od października 2000r. !


  Forum    Chat    Kontakt  
 

JAKIE SĄ WASZE EZGOTYCZNE MARZENIA ?
Autor: Pytający
Jeśli macie egzotyczne marzenia proszę podzielcie się nimi na tym forum, oczywiście jeśli chcecie się nimi podzielić. Pytam też czy marzenia się spełniają ? Czy może ma rację współczesna poetka pisząca " Malutkie koraliki marzeń/ toczą się, toczą,/chociaż szans nie mają żadnych,/ aby ktoś je wylansował nocą./ Nadchodzi dzień z tnącymi jasnościami / a marzenia uciekają w popłochu / nierealne, przejrzyste, eteryczne, i nawet twórca ich dziwi się, / że one właśnie takie są." Pytam też czy Kosmos interesują nasze marzenie? Czy ktoś i na to pytanie może odpowiedzieć? Wszystkim czytającym moje tu zapisane słowa dedykuję fragment " Za kulisami " Norwida ; " Coraz to z Ciebie, jako z drzazgi smolnej / wokół lecą szmaty zapalone /Gorejąc nie wiesz, czy stawasz się wolny, / Czy to co Twoje ma być zatracone? / Czy popiół tylko zostanie i zamęt, / Co idzie w przepaść z burzą - czy zostanie / Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament, / Wiekuistego zwycięstwa zaranie."


Pytający
2005-05-10 15:11:11
" Przyszło " do mnie i drugie pytanie choć mi jeszcze nikt na pierwsze dotyczące egzotycznych marzeń nie odpowiedział. Oto one; Może w życiu jest tak jak w słowach piosenki śpiewanej przez zespół " Stare Dobre Małżeństwo " w skrócie SDM; " Jedyne co mam to złudzenia, że mogę mieć własne pragnienia. Ja mam myśli spokojne lecz ktoś wywołał wojnę. Jedyne co mam to złudzenia, że mogę mieć własne pragnienia. Jedyne co mam to złudzenia, że mogę mieć własne pragnienia, że mogę je mieć." Co o tym poglądzie autora piosenki sądzicie? I proszę napiszcie czy macie egzotyczne marzenia / pragnienia? Jeśli macie to jakie?.......Pytający

Nemezja
2005-11-19 03:29:48
Mandarynki i pomarańcze :) cokolwiek by to oznaczało ;)

Pytający
2005-11-28 16:56:35
Dzięki za odpowiedź Nemezjo. Pytający

Konwalja
2006-03-25 16:33:22
Skad pochodzi ten cytat" Czy popiół tylko zostanie i zamęt, co w przepaść idzie z burzą, czy zostanie na dnie popiołu gwiaździsty dyjament, wiekuistego zwycięstwa zaranie?

Sia
2006-03-26 18:00:28
..ta pisenka SDM to opcja dla psymistów.. ten kto wierzy i walczy - ma szansę na wiele więcej..

Alex
2006-10-14 14:09:25
Skad pochodzi zespol SDM ?????????

Myśliciel
2006-10-14 18:12:44
Skład zespołu SDM ( Stare Dobre Małżeństwo )to ludzie pochodzący z czterech miast; Ostrowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Złocieńca i Warszawy. Rodowity złocieńczanin mieszka teraz w stolicy. Pozostali mieszkają dalej w swoich rodzinnych miastach. Najczęściej spotykają się we Wrocławiu i w Warszawie, rzadziej w Ostrowie Wielkopolskim.

Myśliciel
2006-10-14 18:14:29
Konwaljo cytat ten to słowa C.K. Norwida.

glos z oddali
2006-10-17 05:03:29
Marzenia sie spelniaja, ale tylko wtedy gdy pragnie sie ich naprawde, czyli gdy sie do nich dazy calym czy cala soba. Kiedy jest sie gotowym poswiecic dla nich cos, kiedy sa prawdziwe, a nie sa tylko slowami wypowiadanymi dla poklasku, samooszukiwaniem sie, tlumaczeniem wlasnej niemocy. Kazde z nas ma moc spelniania marzen innych wokol nas, wystarczy tylko otworzyc oczy i rozejrzec sie wokolo. Kazde z nas tez ma moc pomagania swoim marzeniom. Czy z tego korzystamy to juz zupelnie inna sprawa. A teraz marzenia egzotyczne, bo o te pytasz. Czy je mamy... no coz, komuz sie nie snila piekna plaza pod palmami, szmaragdowe fale oceanu i wszystko co sie z tym moze wiazac? Czy i te marzenia moga sie spelnic? To zalezy juz tylko od marzycieli. Jesli znajda w sobie moc podazenia za tymi marzeniami i pomoga losowi... czemu nie. Kazde wielkie osiagniecie ludzkosci bylo wszak na poczatku zaledwie pojedyncza mysla w czyjejs glowie...

Pytający
2006-10-17 10:10:04
Dziękuję Ci glosie z oddali za wypowiedź.

Nemezja
2006-10-17 15:52:42
"Każde wielkie osiągnięcie ludzkości było wszak na początku zaledwie pojedynczą myślą", której celem było uszczęśliwiać, lecz gdy myśl przeobraziła się w namacalne kształty, wzory, czynności, wydarzenia, wynalazki... oprócz sprawiania przyjemności jednym, zaczęła ranić drugich, a czasem nawet zaatakowała samego stwórcę myśli.

Pytający
2006-10-17 21:12:47
Czyli rzec by można, że myśl jest naszym wrogiem. Pewnie, że nie każda myśl, bo są myśli jak najbardziej pozytywne, lecz zdaje się, że większość myśli " wysysa " z nas energie witalne. W gruncie rzeczy, uogólniając myśl jest moim, twoim, naszym wrogiem. Czy mam rację????????Pytający P.S. Wspaniale byłoby myśleć tylko pozytywnie, konstruktywnie i tyle ile trzeba - nie zadużo.

Nemezja
2006-10-18 16:02:06
Nie wydaje mi się aby myśl sama w sobie była siedliskiem zła, wręcz przeciwnie... jest czymś wspaniałym, kreatywnym, twórczym... Tylko droga do ich wcielania, realizacji jest jakaś felerna i przez to, nie każde zrealizowane marzenie odzwierciedla dokładnie prototyp ideałów w naszych głowach.

Myśliciel
2006-10-19 08:14:33
Jest tak jak piszesz gdy spojrzy się od tej strony, którą Nemezjo przedstawiasz. Ale proszę spójrzmy na to z innej strony. Myśl związana jest z czasem. Czas psychologiczny będący w naszym umyśle / psychice to konflikt. W tym sensie czas jest wrogiem człowieka. Dlaczego więc człowiek poszedł niewłaściwą drogą, dlaczego ta droga jest jakaś - jak piszesz -felerna? Człowiek niejako wciąż lub najczęściej podporządkowuje się czasowi i z czasem związanym myślom, zamiast twórczo i myśli, i czas wykorzystywać. Dlaczego tak jest???

marzenie
2008-11-29 16:58:48
Po co tyle filozofii ? ,,Marzenia jak ptaki szybują po niebie Na pewno potrafisz wśrod nich znależć siebie i wierzę,ze kiedyś odgadniesz z tych marzeń...


Powrót do tematów FORUM


Dodaj swoją odpowiedź:
Imię/ksywa:
Treść:

Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski:
 
 


(C) 2000-2022 "Art-Z"
Wszelkie prawa zastrzeżone
[Strona główna]   [Porady]   [Pomoc]   [Oferty]   [Artykuły]   [Regulamin]   [Wszystko o seksie]
[Sklep]   [English version]   [Rejestracja]   [Napisz do nas]