Strona główna Porady Pomoc Oferty Artykuły Regulamin Wszystko o seksie Sklep

Login:
Haslo:
lub kod SMS:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
i zostaw anons...

Jak otrzymać kod SMS?
Przeczytaj tutaj


Serwis jest nieczynnyJesteś 1047677-ą osobą
na tej witrynie
od października 2000r. !


  Forum    Chat    Kontakt  
 

Objadamy sie ciałami innych
Autor: Ambera
Nie jedzmy mięsa...


Myśliciel
2005-11-02 09:12:20
Witaj Droga Ambero. Sam jestem laktoowowegetarianinem skłaniającym się ku weganizmowi - rozumiem twój apel. Wczoraj obchodzono Światowy Dzień Weganizmu w rocznicę powstania Vegan Society. Pozdrawiam tutaj wszystkich wegetarianów; laktoowowegetarianów, laktowegetarianów, weganów, witarianów i frutarianów. Wegetarianie wszystkich nurtów łączcie się. Ale uważam, że to czy kto ma jeść mięso czy mięsa nie jeść należy pozostawić decyzji tylko tego zainteresowanego. Do niejedzenia mięsa należy dojrzeć samemu bez apeli. Jest to sprawa wrażliwości i samoświadomości danego człowieka. Najpierw impuls w tej sprawie winien przyjść z tzw. wnętrza. Ja Twój apel nieco inaczej bym zredagował;" Zastanówmy się czy warto jeść mięso?....". Pozdrawiam. M.

Nemezja
2005-11-17 18:46:18
Najlepiej byłoby w ogóle nie oddychać... Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile "mięsa" w postaci przeróżnych bakterii i innych cudaczków fruwa w powietrzu. Jak ktoś ma katar i nie może oddychać przez nos, musi ustami to nieświadomie też wprowadza do swojego organizmu przez układ pokarmowy wiele drobnoustrojów... A jak ktoś jest wybitnie wrażliwy to może apelować o niejedzenie roślin, przecież one żyją, rosną, umilają nam życie swymi kwiatami, zapachami... Konkluzja ostateczna - nie jedzmy niczego (tudzież Nietschego - bo to już byłby kanibalizm!!!) ;) Pozdrówki

Nemezja
2005-11-17 18:50:23
Czy warto jeść mięso? Tak, bo zawiera wiele białek, którymi niestety nie mogą sie poszczycić roślinki. Oczywiście należy zachować umiar i nie opychać się tyllko i wyłącznie mięsiwem. Dieta powinna być zróżnicowana, bo wtedy dostarcza ona wszystkich potrzebnych składników odżywczych, no i nie jest monotonna :)

Myśliciel
2005-11-18 07:29:50
Nemezjo z Tobą wypada się przede wszystkim zgadzać. Z pierwszą Twą wypowiedzią zgadzam się nawet w 102%. Z drugą wypowiedzią też można w zasadzie się zgodzić jeśli uwzględni się fakt, że wypowiada się osoba jedząca i pokarmy roślinne i mięso oraz jego przetwory. Obie wypowiedzi są bardzo rozsądne i kulturalne. Dobrze byłoby jednak gdybyś na temat roli białka w ludzkim organizmie dowiedziała się od lekarzy wegetarianów i sympatyków wegetarianizmu. Spis ich znajduje się w każdym numerze miesięcznika ogólnie dostępnego " Świat Wegetariański", również w tym ostatnim numerze 10(100) za październik 2005 r. Są tam adresy przychodni i adresy telefoniczne z Brańska, Gdańska, Goleniowa, Golubia Dobrzynia, Krakowa, Lublina, Łodzi, Piły, Stalowej Woli, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry, a także lekarzy, będących wegetarianami, którzy mieszkają od pewnego czasu poza granicami kraju, w Szwajcarii i USA. Proszę na temat znaczenia białka poczytać prace lekarza, wegetarianina Tomasza Nocunia , adres do niego w w.w. czasopiśmie, oraz w książkach nestorów polskiego wegetarianizmu; Pana Makarego Sieradzkiego, zmarłego przed paroma laty w wieku ponad dziewięcdziesięciu lat, od ponad pół wieku był wegetarianinem i Pani Marii Grodeckiej, praktyka wegetarianizmu, filozofa z zawodu. Wymienię jeszcze raz te nazwiska; lekarz Tomasz Nocuń, oraz p. Makary Sieradzki i p. Maria Grodecka. Niezależnie od tego napiszę Ci Nemezjo, że zawsze jestem pod wrażeniem Twoich stonowanych, pełnych tolerancji , pięknych wypowiedzi. Te ostatnie Twoje wypowiedzi też takie są. Gratuluję.

Nemezja
2005-11-19 02:29:04
Dzień bez wazeliny to dzień stracony :P Gdyby potraktować słowa Ambery metaforycznie, tzn. aby nie "karmić się" nawzajem bluźnierstwami to w pełni bym sie zgodziła ;) Nie kaleczmy naszego pięknego języka polskiego wtrącając pewne słowa za przecinki czy też kropki ;)

Myśliciel
2005-11-28 16:54:47
A co jest możliwe i co wolno czynić człowiekowi? - oto jest pytanie, moje pytanie. M. P.S. Zakładam, że możemy być tylko kimś kim jesteśmy.


Powrót do tematów FORUM


Dodaj swoją odpowiedź:
Imię/ksywa:
Treść:

Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski:
 
 


(C) 2000-2022 "Art-Z"
Wszelkie prawa zastrzeżone
[Strona główna]   [Porady]   [Pomoc]   [Oferty]   [Artykuły]   [Regulamin]   [Wszystko o seksie]
[Sklep]   [English version]   [Rejestracja]   [Napisz do nas]