Strona główna Porady Pomoc Oferty Artykuły Regulamin Wszystko o seksie Sklep

Login:
Haslo:
lub kod SMS:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
i zostaw anons...

Jak otrzymać kod SMS?
Przeczytaj tutaj


Serwis jest nieczynnyJesteś 1047676-ą osobą
na tej witrynie
od października 2000r. !


  Forum    Chat    Kontakt  
 

normalny? ale czy napewno?
Autor: Mysha19
Wielu z forumowiczów używa słowa "normalny", a ja się zastanawiam kto tak naprawdę jest osobą "normalną" i czy taka osoba wogóle istnieje, a jeśli tak to jak powinna wyglądać, jaki mieć sposób bycia i jakie cechy charakteru posiadać.


Myśliciel
2005-11-03 20:24:21
Normalny to odpowiadający powszechnym oczekiwaniom, standardowy, zgodny z " umową " społeczną, nie wyróżniający się ze zbiorowości, podobny do ogółu. Np. normalny stan zdrowia, to zdrowie wg. kanonów świata medycyny. Normalny człowiek - człowiek przeciętny czyli posiadający ogół cech swej osobowości akceptowanych przez środowisko w którym on żyje, a więc środowisko osobnikow do niego podobnych. M.

Mysha19
2005-11-03 21:06:40
nie chodziło mi o ksiazkową definicję, poniewaz takowa znam. Chciałam sie dowiedzieć jak wy postrzegacie człowieka normalnego. Jak dla mnie, ludzi normalnych nie ma gdyż każdy ma swoje "odchyły od normy", a człowiek normalny dla jednych z pewnoscia normalny dla innych nie jest. Bo po co powstałyby wszelkiego rodzaju subkultury?

Myśliciel
2005-11-04 06:47:50
Droga Mysho jeżeli piszesz; "(...) jak wy postrzegacie człowieka normalnego."to zakładasz istnienie normalnego człowieka a w następnym zdaniu przeczysz sobie podwójnie gdyż twierdzisz, że ludzi normalnych nie ma, a jednak każdy ma " odchyły od normy". Skąd więc ta norma, skoro normalnych nie ma?... Możesz jasno napisać jak ty to rozumiesz? Dlaczego powstają subkultury ? - to ciekawy temat. Ty jednak ten temat ściśle wiążesz z normalnością (? )/nienormalnością (? ) człowieka. Chyba tylko Nemezja potrafi Tobie dać najbardziej zrozumiałą odpowiedź na Twoje pytanie. Pozdrawiam Ciebie Mysho i z zainteresowaniem przeczytam Nemezji wypowiedź. M.

Nemezja
2006-04-20 15:47:23
Człowiek jest normalny dopóki nie uczyni czegoś szalonego... aż w końcu takie popadanie w szaleństwa staną się jego rutyną (i wariactwo przesiąknie normalnością) :) Pozdrówki dla wszystkich zakręconych tudzież nienormalnych ;) ludzików...

Myśliciel
2006-04-22 14:12:06
Rzeczywiście, " Człowiek jest normalny dopóki nie uczyni czegoś szalonego...". Dodam jedynie, że każda epoka ma swoje normy, swoją normalność i nie tylko epoka bo i kultura związana z daną szerokością geograficzną. Np. w naszych czasach , czyli od kilkudziesięciu lat czymś normalnym jest podróżowanie samolotami, w pierwszej połowie i nawet w drugiej połowie XIX wieku nie było to normalnością. To co jest normalnością W Europie nie koniecznie jest nią w Iranie czy w Afganistanie. " Szaleni " dzisiaj kreują normalność jutra. W naszej kulturze nie dziwi nikogo raczej fakt, że dziewczyna idzie z chłopakiem trzymając się za ręce i wymieniając pocałunki czy uściski. Ale taki " obraz " jest zgorszeniem dla Hindusów w Indiach. Natomiast tam czymś normalnym jest gdy mężczyźni będący przyjaciółmi - wcale nie będący homoseksualistami - trzymają się za ręce idąc na spacer. U nas by zaraz duża część społeczeństwa uważałaby ich za " odmieńców " pod względem orientacji seksualnej. Co kraj to obyczaj. I ja pozdrawiam serdecznie tych tzw. normalnych i nienormalnych ludzi. Miewajcie się dobrze. Myśliciel

Zażenowany.
2006-10-06 14:00:48
Mogę ci podać przykłady osób odbiegających od normy psychicznej spośród autorów niektórych tematów.Są to z pewnością:Aryjka,Predator,Anononim.Prawdz iwie kliniczne przypadki.


Powrót do tematów FORUM


Dodaj swoją odpowiedź:
Imię/ksywa:
Treść:

Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski:
 
 


(C) 2000-2022 "Art-Z"
Wszelkie prawa zastrzeżone
[Strona główna]   [Porady]   [Pomoc]   [Oferty]   [Artykuły]   [Regulamin]   [Wszystko o seksie]
[Sklep]   [English version]   [Rejestracja]   [Napisz do nas]