Strona główna Porady Pomoc Oferty Artykuły Regulamin Wszystko o seksie Sklep

Login:
Haslo:
lub kod SMS:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
i zostaw anons...

Jak otrzymać kod SMS?
Przeczytaj tutaj


Serwis jest nieczynnyJesteś 1047676-ą osobą
na tej witrynie
od października 2000r. !


  Forum    Chat    Kontakt  
 

Deser - Znaki zodiaku

Można w to wierzyć bardziej lub mniej ale byłoby nierozwagą nie korzystać z wielowiekowych obserwacji ludzkich zachowań i charakterów . Znaki zodiaku informują o predyspozycjach charakterologicznych i najczęstszych reakcjach danego znaku . Szczególnie w sytuacjach ekstremalnych psychicznie , skłonności do określonego reagowania , przypisane danemu znakowi , ujawniają się bardzo wyraziście wraz z wzorcami zachowań wyniesionymi z domu rodzinnego . Te dwa czynniki stanowią szkielet konstrukcji człowieka na który nakłada się edukacja i doświadczenie , a następnie jego refleksje wynikające z przemyśleń pod wpływem niezaspokojenia wszystkich potrzeb . Oznacza to , że wykształcony , kulturalny człowiek w sytuacji silnego stresu np. kłótnia z partnerem , z szefem w pracy itd. jeżeli jest znakiem impulsywnym , najprawdopodobniej zareaguje w sposób emocjonalny , gwałtowny , nieprzemyślany . Może nawet dla niego samego szkodliwy . W zależności od sposobu reagowania na konflikty w domu rodzinnym , reakcja może być łagodniejsza lub wykroczyć daleko poza akceptowalne społecznie zachowania . Nie jest to oczywiście żelazna reguła . Ludzie świadomi , o silnych charakterach potrafią znacznie zmodyfikować swój naturalny (archetypowy) zestaw zachowań . Wymaga to jednakże chęci i wysiłku . W związku z tym kobieta i mężczyzna , którzy pragną być ze sobą przez wiele lat - 24 godziny na dobę , powinni poszukiwać partnera o takich cechach charakteru , które umożliwią bezkolizyjne ujawnianie swojego garnituru reakcji każdemu z partnerów . Daje to podłoże do swobodnego rozwoju osobistego każdemu z nich i daje silne przesłanki , że taka mała organizacja społeczna - rodzina , przetrwa zmienne warunki otoczenia i stanie się stabilną bazą dla następnego pokolenia . Oczywiście dwie władcze i dominujące osobowości , mogą spróbować podzielić strefy wpływów i starannie unikać naruszania terytorium partnera w imię wyższych wartości . Ale jest to już generowanie wstępnego napięcia i potencjalnego zagrożenia wybuchem , a w następstwie rozpadu wspólnej gry interesów , podczas którego z całą konsekwencją ujawniają się wzmiankowane wcześniej predyspozycje i "dom rodzinny" .

Reasumując trzeba stwierdzić, że niezmiernie trudno jest na dłuższą metę unikać swojego Ja i utrzymać pod pełną kontrolą swój charakterystyczny typ reagowania . W związku z tym o wiele korzystniej jest dopasować odpowiedni klucz do zamka , niźli przez znaczną część życia wzajemnie próbować zmienić cechy partnera , stresując Jego i siebie przy okazji . Jak poznać cechy charakteru partnera z którym mamy spędzić lepszą część naszego życia ? Przeżyć z nim życie ! Ktoś zna lepszy sposób ? Okres narzeczeństwa powinien dać taką możliwość . Ale bardzo często nie daje . Z różnych powodów człowiek zachowuje się inaczej na próbie , a inaczej na co dzień . Ponadto założenie rodziny stawia partnerów w obliczu wyzwań z którymi wcześniej nie mieli nigdy doczynienia , a tylko w rzeczywistych warunkach ujawniają się rzeczywiste reakcje . Wiedza astrologiczna , będąca zbiorem obserwacji ludzkich zachowań może być pomocą przy doborze partnera życiowego . Oczywiście , jeżeli chcemy z kimś pójść do łóżka nie potrzebujemy astrologii . Wystarczy , że mamy dobry wzrok i wolne łóżko .

Poza dwunastoma znakami zodiaku rozpowszechnionymi w europejskiej kulturze , istnieje klasyfikacja tzw. chińskiej astrologii oparta na cyklach aktywności Słońca , rozróżniająca również dwanaście znaków i odpowiadających im cech osobowości . Chiński znak trwa rok .W związku z tym każdy znak chiński jest modulowany przez znaki zodiaku europejskie , tworząc dwanaście odmian cech charakterologicznych . Jednocześnie każdy znak zodiaku europejski w zależności od roku urodzenia danego człowieka , występuje w dwunastu odmianach , modyfikując przypisane określonemu znakowi nominalne predyspozycje , poprzez uwypuklenie pewnych cech , i wytłumieniu innych . Połączenie chińskiej i europejskiej wiedzy , jako fragmentów większej całości , być może pozwoliłoby precyzyjniej określać predyspozycje konkretnego człowieka do określonych zachowań . Wiedza ta może być bardzo pożyteczna również dla właściciela swojej daty narodzin , gdyż pozwoli na łatwiejsze samookreślenie . Uświadamiając zaś człowiekowi jasne i ciemne strony jego osobowości pozwoli mu lepiej wykorzystać swój potencjał , właściwie ukierunkować energię życiową i unikać sytuacji konfliktogennych lub destruktywnych . Z kolei mając portret zodiakalny swojego partnera wiemy czego się spodziewać, czego unikać i jak sprawiać radość ukochanej osobie . W pracy czy szkole możemy współtworzyć lepszą atmosferę dzięki wiedzy o typach osobowości otaczających nas ludzi . Jeżeli masz taką możliwość postaraj się jak najdokładniej ustalić swój znak zodiaku . Potrzebujesz znać : datę , godzinę i miejsce urodzenia . Możesz skorzystać z "autoryzowanych serwisów" lub skorzystać z dostępnej literatury . W pierwszym wypadku musisz wydać pieniądze , w drugim poświęcić swój czas . A może ktoś już napisał odpowiedni program ?

Jest coś jeszcze, numerologia i grupa krwi ...

Literatura rozszerzająca np. :

"Nowa podwójna astrologia" - Suzanne White
"Homo-Zodiacus" - Leszek Were
"Horoskopy z czterech stron świata" - Grażyna i Andrzej Sieradzcy
Gorąco polecam przeczytanie lub przejrzenie w/w pozycji, a także innych dostępnych na rynku .


Powrót do menu PORADY
 


 
(C) 2000-2022 "Art-Z"
Wszelkie prawa zastrzeżone
[Strona główna]   [Porady]   [Pomoc]   [Oferty]   [Artykuły]   [Regulamin]   [Wszystko o seksie]
[Sklep]   [English version]   [Rejestracja]   [Napisz do nas]